Kalender for juniorholdet 22/23 - med forbehold for ændringer

September
15. 1. prøvetræning 18.00-20.00
22. 2. prøvetræning 18.00-20.00
29. 3. prøvetræning 18.00-20.00  + gymnast/forældreinfo 19.45 til ca. 20.15 i hallen

Oktober
6.
Træning 18.00-20.00
7.-8. Opstarts-/rystesammendage fre kl. 18:30 til lør. kl. 13:00 Holmsland Idræts- og Kulturcenter: Bandsbyvej 2, 6950 Ringkøbing.
9.
 Udtagede piger (udtagelse

14.00-17.00 Højmark hallen)
13. Træning 18.00-20.00 (alle skal være i Utopia)
 20. Efterårsferie = Ingen træning
27. Træning 18.00-20.00

November
3. Træning 18.00-20.00
10. Træning 18.00-20.00
13. Træning (udtagede piger) 10.00-14.00. Højmark hallen (lille hal) - forbehold for ændring
17. Træning 18.00-20.00 (alle skal være i Utopia)
19.-20. Weekendtræning lør. kl. 14.00 til søn. kl. 11.30 (Sted kommer senere)
24. Træning 18.00-20.00

December
1. Træning 18.00-20.00
4. Midtvejsopvisning fra 13.30 til ca. 17.00. Brejninggaard Efterskole
8. Træning 18.00-20.00
11. Træning (udtagede piger) 13.00-17.00. Højmark hallen (lille hal) - forbehold for ændring
15. Sidste træning før jul 18.00-20.00
22. Juleferie = ingen træning
29. Juleferie = ingen træning

Januar
5. Træning 18.00-20.00
12. Træning 18.00-20.00
19. Træning 18.00-20.00
22. Træning (udtagede piger) 10.00-14.00. Højmark Hallen (lille hal)
22. DHE-stævne (Den danske Design- og Håndværksefterskole) kl. 13.00-15.30
26. Forlænget træning 18.00-20.30

28. Mini-juniorstævne i Holing. Mødetid på Brejninggaard Efterskole kl. 10.30, hjemme igen ca. kl. 23.45.

Februar
2. Forlænget træning 17.45-20.15

5. Søndagstræning på Brejninggaard Efterskole, kl. 10-17
9. Forlænget træning 17.45-20.15
16. Vinterferie = Ingen træning
19. Træning (udtagede piger) 10.00-14.00. Højmark Hallen (lille hal)
23. Forlænget træning 17.45-20.15

Marts
2.
Træning 18.00-20.00
4. Opvisning i Velling, sidste på formiddagen & Ringkøbing, omkring kl 14
9. Træning 18.00-20.00, opvisning på BE i forlængelse af træningen

10. Opvisning i Kloster
11. Forårsopvisning i Skjern kl 16.56

12. Forårsopvisning i Skjern, kl 10.05
16. Træning 18.00-20.00

17. Lokalopvisning i Højmark, ca kl 20
18. Forårsopvisning i Ringkøbing, kl 10.40

19. Forårsopvisning i Ringkøbing, kl 16.36
23. Træning 18.00-20.00

26. BE-dag (tidspunkt kommer senere)
30. Juniortræf på Vedersø Idrætsefterskole

April
6. 
Skærtorsdag = Ingen træning
13. Træning 18.00-20.00
14.-16.
Juniorstævne Vejle (bus tur/retur Brejninggaard)

20. Venskabstræning i Utopia

27. Sidste træning for sæsonen 22/23

TAK FOR I ÅR

Del siden